Sklenené posuvné dvere

Montáž konštrukcie

  • Celosklené posuvné dvere sa osádzajú buď ako výplň otvoru (sklené dvere sú vložené do otvoru a zasúvajú sa napr. do púzdra), alebo ako posuvné dvere osadené pred stavebným otvorom (dvere sa pohybujú pred stenou, v ktorej sa nachádza stavebný otvor).
  • Posuvný systém sklenených dvier sa nachádza nad hornou hranou skla dvier. Dodávame ho ako plne prekrytý krycou lištou, alebo ako pohľadový nezakrytý systém. Celá váha posuvných dverí spočíva na posuvnom systéme, vďaka čomu nie je potrebné žiadne podlahové vedenie. Podlaha pod posuvnými dverami môže bez prerušenia prechádzať s priestoru do priestoru. Pri znížených stropoch (sádrokartón, kazety) je montáž systému sklenených posuvných dvier možná, a to buď pod zníženým stropom alebo nad ním.

 

Dizajn a prevedenie

  • Pre sklenené posuvné a otváravé dvere sa používa kalené bezpečnostné sklo v čírom alebo pieskovanom prevedení. Sklo je s obmedzením možné dodať aj ako povrchovo vzorované alebo farbené v hmoteNa požiadanie je možné dodať aj kalené lepené sklo, kde je v spoji skiel aplikovaná farebná fólia alebo nástrek emailom.
  • Pre ovládanie sklenených posuvných dvier sa najčastejšie používa dverné madlo v rôznych tvaroch a rozmeroch.

 

Všetky uverejnené ukážky sú zrealizované spoločnosťou GERI s.r.o.